Szczęściara

Szczęściara

Szczęście i ja pomagamy sobie nawzajem.
Często się spotykamy, również w kuchni,
ale nie tylko ...
Zobaczcie sami :-)

piątek, 09 maj 2014 07:08

Owocowe muffinki Szczęściary

Muffinki zna każde dziecko, każda mama i niejeden tata. Chętnie po nie sięgamy, bo muffinki wszyscy lubią, a ich wykonanie jest dziecinnie proste. U nas dziś owocowe muffinki Szczęściary, soczyste, pachnące, mmm, po prostu multi pycha. Takie ciasto może gościć na naszych stołach każdego dnia.

Owocowe muffinki Szczęściary

Przepis na 12 sztuk

Składniki:

pół kostki margaryny
2 jajka
pół szklanki cukru
cukier waniliowy
5 łyżek mleka
półtorej szklanki mąki
łyżeczka proszku do pieczenia
owoce: jabłka, gruszki, truskawki, maliny, brzoskwinie (mogą być z puszki). Ilość: cztery duże jabłka spokojnie wystarczą, inne owoce dopasowujemy proporcjonalnie.

Przygotowanie, raczej się tu nie narobimy:
Margarynę rozpuszczamy i odstawiamy do ostygnięcia. Garnuszek można wstawić do zimnej wody, wtedy będzie szybciej.  Owoce, w zależności od wyboru, bez skórki, gniazd nasiennych itd. kroimy w kostkę ok 1 cm. Jajka ucieramy z cukrem i cukrem waniliowym na jednolitą masę, dodajemy rozpuszczoną margarynę, następnie pięć łyżek mleka i mąkę wymieszaną z proszkiem do pieczenia. Do gotowego ciasta dodajemy pokrojone owoce. Wymieszaną masę nakładamy do wyłożonych rozetkami foremek tak, by były prawie pełne. Pieczemy w rozgrzanym do 180 stopni piekarniku przez 20 minut do pół godziny.

A efekt? Każda MutliLady się ucieszy :-)

  
Popatrzmy też z góry ...


 ... i jeszcze zbliżenie

 

Szanowni Państwo, życzę wszystkim smacznego i zapraszam do degustacji.

Pozdrawiam owocowo,