Moja gitara mnie znalazła

Napisała  piątek, 19 wrzesień 2014 06:56

Szczęście niepojęte, znów ją mam. Ukochaną, starą gitarę z moich młodych lat. Ach, jakaż to była pasja, najpierw ćwiczenia w domu, potem muzyka life przy ognisku. I ta atmosfera! A potem rozłąka na długie lata. Teraz znów ją mam, moją gitarę.

Będąc stuprocentową pasjonatką muzyki, jeszcze przed laty zamarzyłam o gitarze. Więc do dzieła. Trzymając kciuki za cenę wybrałam się na zakupy i - jak przez Boga prowadzona - znalazłam taką, jaką chciałam za możliwe pieniądze. Kupiłam, a jakże i jeszcze tego samego dnia z pasją rozpoczęłam naukę. Sama, z książeczki. Biedna jak mysz kościelna nie mogłam pozwolić sobie na lekcje, a i porządne książki swoje kosztowały. Dopięłam swego, nauczyłam się względnie dobrze. Na scenę by nie wystarczyło, ale dla grona przyjaciół było OK. I tak sobie razem żyłyśmy, moja gitara i ja.

 

 

Aż do kilku przeprowadzek. Wtedy gdzieś mi się zawieruszyła. Latka leciały, a ja, zajęta Trojaczkami, Bossem, domem, często wymagająca natychmiastowego snu, o niej zapomniałam. Przypomniałam sobie po latach, gdy znów zaczęła do mnie docierać muzyka. I co? Nie ma gitary. Nikt nie widział, nikt nic nie wie. No do jasnej cholery! Sama jestem sobie winna, mówiłam. I postawiłam krzyżyk. Aż tu nagle taki szok.
- Mam twoją gitarę. - oznajmił któregoś dnia mój tata.
Zaniemówiłam. Powiem Wam, że od lat nie czułam w sercu tak ogromnej radości! Mam wrażenie, że to moja gitara mnie odnalazła. Nie chciała już leżeć u kogoś, kątem w obcym domu, więc dała o sobie znać. Ona, nowe struny i stare śpiewniki. 

 

 

 

 

Muszę wygospodarować trochę czasu i poćwiczyć, oj, dużo i pilnie, a potem ... Co sobie zaśpiewamy?

Ach, jeszcze jedno, z tą MultiLady to chyba trafiłam. Planów mnoży mi się całe mnóstwo, więc nie zdziwcie się, jak od czasu do czasu zadam pytanie albo poproszę o pomoc.

Życzę wszystkim udanego piątku,

Czytany 1320 razy Ostatnio zmieniany piątek, 19 wrzesień 2014 07:53
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze pasje - TOP 5

Najnowsze artykuły

 • Niespodzianka z marketu

  Niespodzianka z marketu

  Każda mama cieszy się na prezenty - kosmetyki otrzymane od dzieci, ale ... często ich nie używa....

 • Uwaga na takie przypadki

  Uwaga na takie przypadki

  Robimy coś ostrym narzędziem, ostrożnie, tak, jak zawsze. Nagle CIACH! Zacięliśmy się. Trudno....

 • Lakier bez odprysków

  Lakier bez odprysków

  Dziewczyny, znacie to? Siedzimy, robimy sobie piękny manicure, lakierujemy paznokcie ulubionym kolorem,...

Pokrewne tematy

Polecamy


Previous
Next