Multi Pasjonatka - pierwszy krok

Napisała  środa, 05 marzec 2014 15:44

Jestem multi pasjonatką konsekwentnie kochającą życie. Szczęśliwe, ciekawe, pełne optymizmu. Poznając jego smaki odnalazłam więcej pasji, niż kiedykolwiek mogłabym się spodziewać. W Naszych pasjach o wszystkim Wam opowiem.

Za dawnych czasów postępowałam tak, jak większość ludzi często mawiając:
- Chciałbym nauczyć się tańczyć.
- Marzę o lataniu.
- Chętnie założyłabym własną firmę.
... plus wiele innych opcji.
I co? Sęk w tym, że nic. Życie płynęło sobie dalej, ja konsekwentnie marzyłam, a czas uciekał.  

Kiedyś, będąc służbowo w Warszawie spotkałam chłopaka zafascynowanego paralotniarstwem i nurkowaniem. Piotr. Każdą wolną chwilę spędzał niczym ptak, obserwując świat z powietrza, a każdy urlop pod wodą, podziwiając rafy i kolorowe rybki. Gdy opowiadał o swoich przeżyciach, odczuciach, wspomnieniach, aż promieniał radością, pozytywna energia, poczucie samospełnienia, a ja miałam wrażenie, że towarzyszę mu w każdej z relacjonowanych wypraw. Czułam, że kocha życie. Ja też je kochałam, ale jakoś tak inaczej, nie tak, jak on, nie tak, jak tutaj... 

- Wiesz co, zazdroszczę ci. - powiedziałam po wysłuchaniu jego opowieści. - Gdy opowiadasz o swoich pasjach, widzę, jak bardzo cię uszczęśliwiają. Aż promieniejesz.
- To fakt, bez latania i nurkowania nie potrafiłbym już żyć. A ty, czym zajmujesz się poza pracą?
Tak, choć to może trochę śmieszne, było to dla mnie trudne pytanie.
- Właśnie widzę, że niczym. Lubię chodzić do kina, trochę podróżuje, poza tym czas jakoś przecieka mi przez palce.
- Trochę mnie to dziwi. - skomentował Piotr po chwili zastanowienia - Jesteś bardzo optymistyczną osobą, bije z ciebie radość życia. Pytanie brzmi, dlaczego go nie zasmakujesz? Wsłuchaj się w siebie i odkryj to, co sprawia, że twoje serce mocniej bije.
- W sumie to wcale nie muszę się wsłuchiwać. Już teraz to wiem. - odpowiedziałam jednym tchem, a Piotr popatrzył na mnie pytająco i jednocześnie wyczekująco.
- Kocham konie. Mój dziadek był ułanem i pewnie w genach przekazał mi miłość do nich. Marzę o jeździectwie, wyprawach po lasach, wieczornych ogniskach na polanach i pławieniu się w jeziorach.
- Caro, a co stoi na przeszkodzie?
- Nic.
- Eee, picujesz!!! - Piotr roześmiał się na całe gardło - Nie ma żadnych przeszkód, a ty nic nie robisz? Dziewczyno, życie jest za krótkie, by tak je marnować. Odważ się wreszcie, najtrudniejszy pierwszy krok. Inaczej umrzesz nie wiedząc, że w ogóle żyłaś.
Długo jeszcze rozmawialiśmy. Piotr opowiadał o wszystkim, czego próbował plus jeszcze o swoich kolejnych planach, a ja? Zastanawiałam się, czego chciałabym spróbować. I przez cały ten czas po głowie kołatało mi się jedno zdanie.

ŻYCIE JEST ZA KRÓTKIE, BY TAK JE MARNOWAĆ. DZIEWCZYNO, ODWAGI! NAJTRUDNIEJSZY PIERWSZY KROK!

 

W kolejnym tygodniu zapoznałam się z jeździecką ofertą Poznania i okolic, a w sobotę rozpoczęłam naukę jazdy na koniu. Lisa, ogromna, siwa klacz, której wtedy dosiadałam i pan Bogdan - mój instruktor na zawsze pozostaną w moim sercu, a wieloletniej końskiej przygody, którą rozkoszowałam się później nie zapomnę do końca życia. 

Piotr, nasza znajomość nie trwała długo, a mimo to tak wiele we mnie zmieniła. Pomogłeś mi otworzyć się na życie i na wszystko, co mogę z niego czerpać. Wcześniej tylko siedziałam i przypatrywałam mu się z boku. Teraz, po latach jestem życiową multi pasjonatką. Piotr, gdyby nie Ty, może do teraz tak bym sobie siedziała. Mam nadzieję, że kiedyś przeczytasz moje słowa. Dziękuję Ci.

Kochani, kto jeszcze tego nie zrobił i podobnie jak ja kiedyś siedzi zatopiony w swoich marzeniach, wszystkich Was zachęcam. Odważcie się, najtrudniejszy pierwszy krok. Sami zobaczycie, jakie wspaniałe jest życie.

A tak przy okazji, chciałabym kiedyś zaśpiewać piosenkę pani Edyty Geppert "Kocham Cię, życie", tak z serca, z samej głębi duszy. Tylko najpierw ktoś musiałby mi trochę pomóc w kwestii głosu, ha, ha :-)

Pozdrawiam serdecznie,

Czytany 1379 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 25 maj 2014 15:21
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

1 komentarz

 • Link do komentarza jacur wtorek, 12 sierpień 2014 20:51 napisane przez jacur

  TAAAAAKKKKKK :) to prawda życie jest po to żeby korzystać, pasjonować się, coś robić, czuć radość :) jacur

Nasze pasje - TOP 5

Najnowsze artykuły

 • Niespodzianka z marketu

  Niespodzianka z marketu

  Każda mama cieszy się na prezenty - kosmetyki otrzymane od dzieci, ale ... często ich nie używa....

 • Uwaga na takie przypadki

  Uwaga na takie przypadki

  Robimy coś ostrym narzędziem, ostrożnie, tak, jak zawsze. Nagle CIACH! Zacięliśmy się. Trudno....

 • Lakier bez odprysków

  Lakier bez odprysków

  Dziewczyny, znacie to? Siedzimy, robimy sobie piękny manicure, lakierujemy paznokcie ulubionym kolorem,...

Pokrewne tematy

Polecamy


Previous
Next