Miłośnik płazów i gadów

Napisała  wtorek, 11 październik 2016 08:47

Nie trzeba niczego robić z rozmachem, wystarczy, że zrobimy coś z pasją. Jeśli pokażemy to światu, zostaniemy zauważeni. Tak właśnie było w Oberammergau, alpejskim miasteczku na południu Niemiec. To tu mieszka miłośnik płazów i gadów, który do swej pasji podchodzi z zaangażowaniem i namiętnością.

Dom Płazów i Gadów w Oberammergau znaleźliśmy w Internecie. Pogoda była marna, lało, wiało, więc z chodzenia po górach nici. Trudno, pojechaliśmy oglądać jaszczurki i żaby. W pierwszej chwili, gdy zobaczyliśmy podwórko z małym parkingiem i dom mieszkalny ozdobiony szyldem Reptilienhaus byliśmy lekko zaskoczeni. Wewnątrz również, ale tylko na początku. Wystawa pana Thomasa Lücke, choć mieści się w dwóch pokojach i łączącym je przejściu, jest godna polecenia. Zobaczyć możemy tu zwierzęta w całego świata, a co najważniejsze, faktycznie je widzimy. Terraria są bowiem tak przygotowane, że mieszkające w nim eksponaty niemal zawsze są widoczne.

Od razu zauważa się, że miejsce nie pachnie komercją. Pan Thomas Lücke jest miłośnikiem płazów i gadów od dziesięcioleci. Chętnie opowiada o swoich zwierzętach, o ich zachowaniu, charakterach, narodzinach i śmierci.

 

Pan Thomas LückePan Thomas LückeSwoje zbiory pielęgnuje z sercem i zaangażowaniem, co da się wyczuć na każdym kroku. Choć wielokrotnie widzieliśmy już którąś z jaszczurek, wciąż wracaliśmy, by jeszcze popatrzeć.

Podobały nam się dokładne informacje o oglądanych zwierzętach i opowieści ich właściciela. Na pożegnanie dzieci dostały w prezencie skóry zrzucone przez węże. Ach, cóż to była za atrakcja. I kot od lat towarzyszący wszystkim zwiedzającym.Jak będziecie w Oberammergau, koniecznie odwiedźcie Reptilien Haus. Warto!


Pozdrawiam serdecznie,

Czytany 1276 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 11 październik 2016 10:10
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

2 komentarzy

 • Link do komentarza Carolin Kranz - MultiLady poniedziałek, 24 październik 2016 21:13 napisane przez Carolin Kranz - MultiLady

  Kinga
  Dzięki. Cieszę się, że Ci się podobają. Musiałam się Nieźle wysilić, żeby moim starym aparatem, fotografując przez szybę osiągnąć takie efekty :-)
  Pa, pozdrawiam,
  Carolin

 • Link do komentarza Kinga środa, 19 październik 2016 07:00 napisane przez Kinga

  Świetne zdjęcia :) I jeszcze jaki ładny kotek :)

Nasze pasje - TOP 5

Najnowsze artykuły

 • Niespodzianka z marketu

  Niespodzianka z marketu

  Każda mama cieszy się na prezenty - kosmetyki otrzymane od dzieci, ale ... często ich nie używa....

 • Uwaga na takie przypadki

  Uwaga na takie przypadki

  Robimy coś ostrym narzędziem, ostrożnie, tak, jak zawsze. Nagle CIACH! Zacięliśmy się. Trudno....

 • Lakier bez odprysków

  Lakier bez odprysków

  Dziewczyny, znacie to? Siedzimy, robimy sobie piękny manicure, lakierujemy paznokcie ulubionym kolorem,...

Pokrewne tematy

Polecamy


Previous
Next